Jak informuje producent podstawowymi elementami charakteryzującymi gamę modeli Same Frutteto S ActiveDrive są technologia i specjalizacja. Ciągniki te zaprojektowano z myślą o zapewnieniu maksymalnej zwrotności i komfortu, także w uprawach o wąskim układzie rządów i w trudnym terenie.

Tym co wyróżnia model Frutteto S ActiveDrive jest wielowahaczowy układ amortyzacji kół przedniej osi, stosowany dotąd w maszynach klasy premium. Układ zapeniać ma zwiększoną stabilność oraz bezpieczeństwo w każdym terenie.

Najważniejsze modyfikacje w nowych modelach polegają na połączeniu działania podzespołów mechanicznych, hydraulicznych i elektronicznych, które zapewniać mają kontrolę stabilności i trakcji.

Sposób działania przedniej osi sterowany jest za pomocą przycisku. System elektroniczny steruje w czasie rzeczywistym amortyzatorami dopasowując ich sztywność odpowiednio do warunków terenowych.

Ponadto system anti-pe poprawiać ma hamowanie, sprawiając, że jest ono w pełni bezpieczne. Zapobiega on „nurkowaniu” przedniej osi i w efekcie przesunięciu środka ciężkości do przodu. Dodatkowo funkcja anti-roll automatycznie dostosowuje amortyzację w zależności od kąta skrętu kół i prędkości jazdy, aby zapewnić stabilizację i przyczepność w trakcie pokonywania zakrętów.

Dodatkowo dla zapewnienia większego komfortu jazdy modele Frutteto S ActiveDrive wyposażono w aktywny system automatycznego poziomowania, który steruje układem zawieszenia i utrzymuje jego środkowe położenie.

System ten analizuje prędkość jazdy, kąt skrętu kół oraz dane z centralek przesyłane przez czujniki. Uzupełnieniem systemu jest DTC: mechanizm różnicowy sterowany elektronicznie, który działa na progresywną blokadę mechanizmów różnicowych kół przedniej osi (z maksymalną blokadą do 100%), dla zapewnienia optymalnej trakcji.

Na koniec należy wspomnieć o nowych silnikach FARMotion Euro3B w które wyposażona jest gama Frutteto- motory mają moc od 80KM (3-cylindrowe) do 115KM (4-cylindrowe).

Nowa gama dostępna jest, oprócz wersji S - dla sadów o wąskim układzie rzędów, także w wersji V z przeznaczeniem do prac w winnicach.