Hasło "samo się przykryje" wcale nie jest przesadzone. Przyczepa (skorupowa lub objętościowa) Joskina wyposażona w Telecover daje użytkownikowi możliwość przykrywania i odkrywania skrzyni bez wychodzenia z kabiny ciągnika. To już druga taka nowość, po systemie Duo Cover, w ofercie Joskina.

To, co charakteryzuje system belgijskiego producenta, to brak jakiegokolwiek stelaża wewnątrz skrzyni ładunkowej. Plandeka o gramaturze 690 gr/m2 jest zamocowana na dwóch wałkach poprowadzonych wzdłuż przyczepy. Podczas pracy, ruchomy wałek (napędzany hydromotorem) obraca się zwijając lub rozwijając plandekę. Dwa przegubowe ramiona, które utrzymują wałek, zapewniają możliwość przesuwania go w poprzek przyczepy. Dzięki zastosowaniu systemu Telecover, wszystkie czynności związane z ręcznym przykrywaniem (wchodzenie na balkon, rozwijanie, mocowanie, itd.) są zbędne. Producent chwali się, że to proste rozwiązanie znacząco podnosi poziom komfortu i bezpieczeństwa pracy z przyczepą.

Co ważne, automatyczna plandeka Joskina zapewnia szczelne i pewne przykrycie przyczepy ze stosunkowo niewielką podatnością na podwiewanie przez wiatr – dzięki działaniu ramion i powtórnym napinaniu plandeki po rozłożeniu.

 Telecover został dostosowany do montażu zarówno przy zastosowanej nadstawce hydraulicznej lub przy składanej jednej burcie, zaś sama plandeka może dostosować się do przewożonego ładunku nawet, jeżeli ten wystaje ponad krawędzie burt.