Oferta kombajnów Sampo Rosenlew na polskim rynku obecnie składa się z dwóch modeli Comia C4 oraz Comia C6. Z czasem oficjalny dystrybutor nie wyklucza poszerzenia o większe pod względem wydajności modele Comia C8, C10, C12.

System omłotowy i separujący w obu modelach opiera się na bębnie młócącym, odrzutniku słomy, wytrząsaczu klawiszowym (4 klawisze w modelu C4, 5 klawiszy w modelu C6) oraz na dodatkowym separatorze umieszczonym nad wytrząsaczem.

Za napęd kombajnu w obu modelach odpowiadają jednostki 6-cylindrowe Sisu o pojemności 6.6 l i mocy 150 KM (Comia C4) lub 185 KM (Comia C6) współpracujące z systemem oczyszczania spalin SCR. W modelu Comia C4 jest możliwość wyposażenia w silnik 4-cylindrowy Sisu, co w stosunku do 6-cylindowej jednostki stanowi tańszą alternatywę o 2 tys. euro.

Kombajny mogą współpracować z hederem o szerokości 3.9, 4.2 lub 4.5 m, co zwłaszcza w polskich warunkach ułatwi przemieszczanie się pomiędzy polami.

Sampo Rosenlew to fińskie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją kombajnów zbożowych oraz maszyn leśnych typu Harvester oraz Forwarder. Na duże doświadczenie składa się od 1957 r. produkcja kombajnów zbożowych do których obecnie zaliczamy serię Comia C4, C6, C8, C10, C12, serię 3000 oraz model 2045.

Rodzinne przedsiębiorstwo Sampo Rosenlew produkuje maszyny żniwne pod zmienioną nazwą oraz kolorem dla światowych gigantów, czyli John’a Deera oraz koncernu AGCO. Przykładowo modele Sampo w czerwonym kolorze brandowane nazwą Massey Ferguson są oferowane w Norwegii. Polskim akcentem współpracy z firmą Sampo było wykupienie w latach 90 przez Bizon S.A licencji na model Sampo 500.