Wszystkie kombajny, począwszy od serii TC a skończywszy na największej CR, mają możliwość wykupienia ubezpieczenia serwisowego na kolejne dwa lata po gwarancji. Klasyczna gwarancja obowiązuje rok, potem można wykupić opiekę serwisową o dodatkowe dwa lata. Oferta dotyczy również ciągników. Od najmniejszego modelu TD3.5 po największy T9.

- Serwis Plus to przedłużona opieka serwisowa na zasadzie ubezpieczenia. Prawo polskie słowo „gwarancja" definiuje jednoznacznie. Nie wolno go używać gdy za nim kryje się ubezpieczenie kosztów naprawy. Są różne marki które robią to w podobny sposób ale nazywają to gwarancja, co jest określeniem niepoprawnym. My mówimy wprost, że jest to usługa serwisowa na zasadach ubezpieczenia - wyjaśnia Marek Bączyk, szef sieci serwisowej New Holland na Polskę.

Przedłużona opieka serwisowa obejmuje określony limit czasowy (12 lub 24 miesiące) oraz liczbę przepracowanych godzin maszyny. Przykładowo, dla ciągników serii TD5 i T5 wykup ubezpieczenia na okres 12 miesięcy z limitem 1500 godzin na rok to koszt 1930 zł (ceny netto). Jeśli zależy nam na wyższym limicie godzin - do 3000 tys. godzin, trzeba zapłacić 2435 zł.

Ubezpieczenie na dwa kolejne lata po gwarancji z limitem 1500 godzin na rok kosztuje 3860 zł, natomiast z limitem 3000 godz. - 4855 zł.