Aplikacja została przygotowana dla obsługi nowych opon Bridgestone VT-Tractor, opracowanych w technologii VF. Opony mogą być eksploatowane przy ciśnieniu nawet poniżej 1 bara, zapewniajć wysoką przyczepność oraz ograniczenie nacisku na podłoże i związanego z tym zagęszczenia gleby.

Aplikacja Bridgestone Tyre Pressure App pozwala właścicielom maszyn z oponami Bridgestone VT-Tractor lepiej wykorzystać zalety innowacyjnych opon. W aplikacji trzeba tylko wybrać rozmiar opony, a na ekranie wyświetli się właściwe ciśnienie opony dla określonego obciążenia i prędkości ciągnika.

- Wertowanie drukowanych instrukcji podczas pracy w polu nie jest zbyt praktyczne. W związku z rosnącą popularnością smartfonów firma Bridgestone postanowiła zaoferować rolnikom wygodne i efektywne narzędzie umożliwiające sprawdzenie ciśnienia w oponach w dowolnym miejscu. Dzięki temu zyskują pewność, że ciśnienie w oponach ciągnika ma zawsze najniższą możliwą wartość, zapewniającą optymalne właściwości eksploatacyjne i produktywność, a zarazem umożliwiającą ochronę gleby - przekonuje Harald Van Ooteghem z Bridgestone Europe.