Rozwiązanie tego typu ma w swojej ofercie firma Krause. Pomost jezdny z jednostronnym wejściem został skonstruowany z lekkich, aluminiowych elementów o dużej wytrzymałości i odpornych na korozję oraz zmienne warunki atmosferyczne.

Wymiary podestu 600x700 mm pozwalają na swobodne poruszanie się po pomoście. Barierki na platformie są zamontowane z trzech stron. Dodatkowo zintegrowane listwy znajdujące się na wysokości kolan oraz zespolone połączenie poręczy z barierką platformy zwiększają bezpieczeństwo pracy na pomoście. Cała konstrukcja umiejscowiona jest na 4 skrętnych rolkach jezdnych o średnicy 125 mm, które blokują się samoczynnie po obciążeniu pomostu.

Podobną budowę ma pomost jezdny Krause z dwustronnym wejściem. To drugie rozwiązanie ułatwia dojście do żądanego miejsca z dwóch stron.

Pomosty jezdne są dostarczane są do klienta w gotowych do montażu elementach tak, aby w miejscu przeznaczenia łatwo poskładać poszczególne komponenty. Warto podkreślić, że są sprawdzane i certyfikowane przez TUV/GS wg norm EN 131, BGI 637, BGI 694 i BGV-D 36, szczegółowo określających szereg parametrów produktu, które gwarantują jego bezpieczeństwo.

Przykładowe ceny katalogowe wybranych pomostów

  • Pomost jezdny z jednostronnym wejściem firmy (wysokość robocza 3,9 m, wysokość pomostu 1,9 m) - cena 2 965 zł (cena katalogowa)
  • Pomost jezdny z dwustronnym wejściem firmy KRAUSE (wysokość robocza 4,4 m, wysokość pomostu 2,4 m) - cena 3 442 zł (cena katalogowa)
  • Pomost jezdny Vario typu kompakt firmy KRAUSE (wysokość robocza 5,30 m, wysokość pomostu 3,30 m) - cena 3 916 zł (cena katalogowa)