Problem z dostępem do dobrej jakości części i elementów eksploatacyjnych dla ciągników starszych generacji dotyczy większości maszyn. W trosce o rolników, którzy zdecydowali się na zakup ciągników Renault, firma Claas rokrocznie rozwija paletę oryginalnych części również na polskim rynku. Najbardziej popularne elementy eksploatacyjne należą do grupy Silverline, a ich szybki wybór ułatwia specjalny katalog dostępny w punktach dealerskich Claasa.

Katalog podlega ciągłej modyfikacji, ale obecnie obejmuje części eksploatacyjne do ciągników rolniczych serii: 51, T (TS,TX, TZ), 32-34, Ceres, Ares oraz do specjalistyczncyh serii: V, F, LB, Dionis i Fructus.

Do wszystkich wymienionych ciągników dostępna jest pełna oferta elementów eksploatacyjnych takich jak: sprzęgła, rozruszniki, alternatory, przeguby kuliste, pompy hydrauliczne, pompy układu chłodzenia, elementy napędowe, zaczepy i szyby. Claas zapewnia, że grupy produktów prezentowane w katalogu zostały precyzyjnie dobrane, tak aby skupić się na częściach o dużej rotacji na polskim rynku.

Jak gwarantują przedstawiciele firmy Claas, wszystkie elementy eksploatacyjne zebrane w katalogu Silverline dystrybuowane są bezpośrednio z magazynu centralnego, przez sieć dealerską i w większości punktów dostępne są "od ręki". Jeśli danej części brakuje w punkcie dealerskim to jest ona dostarczana bezpośrednio do rolnika w czasie nieprzekraczającym 24 godzin.

- Grupa części eksploatacyjnych Silverline to przede wszystkim ogromne uproszczenie dla klientów zainteresowanych zakupem elementów do ciągników Renault. Dzięki ich umieszczeniu w jednym katalogu zakup dobrej jakości części jest łatwiejszy i szybszy. Tym bardziej, że klienci mają łatwy dostęp do katalogu znajdującego się u każdego z dealerów firmy Claas oraz na naszej stronie internetowej - mówi Henryk Zawadzki, doradca techniczny ds. części zamiennych Claas.

Jakie są ceny części zamiennych do ciągników Renault z grupy Silverline? Dla przykładu za oryginalną pompę wody do ciągników Ares (610, 620, 630, 640) musimy zapłacić 1 601, 54 zł. Ten sam element dla serii zawierającej modele od 461 do 155-54, kosztuje 442,27 zł w przypdku ciągników z silnikiem MWM oraz 558,61 zł do zasilnanych jednostką Perkinsa.