Od dzisiaj na rynku pojawią się nowe opony radialne IT620T. Przeznaczone są do zastosowań przemysłowych. Producent zapewnia, że nowa generacja, która jest kontynuacją znanej serii IT520, charakteryzuje się lepszą trakcją i sterownością. Litera „T” oznacza, że produkt jest przeznaczonych dla wysięgników teleskopowych (telehandlerów). Pierwszym rozmiarem dostępnym w nowej gamie jest 460/70R24.

Firma postanowiła „wypuścić” nowy produkt w odpowiedzi na coraz większą liczbę użytkowanych ładowarek teleskopowych, zwłaszcza tych większych i mocniejszych. Opony mają się sprawdzić na różnych podłożach, takich jak miękka i gliniasta ziemia, trawa, kamienie czytwardy beton.

Aby zwiększyć trakcję i samoczyszczenie, opony mają m.in. nowe profile bieżnika i wypusty. Wzmocniona została również centralna część bieżnika, która gwarantuje lepszą sterowność i wytrzymałość podczas poruszania się na twardych powierzchniach. Płaski i szerszy bieżnika ma za zadanie zwiększyć stabilność maszyny podczas pracy.

„Nowe modele telehandlerów, które pojawiają się na rynku są bardziej uniwersalne (…). Ta uniwersalność i różnorodność stawia nowe wymagania przed oponami montowanymi w tych maszynach. Dlatego stworzyliśmy nową Goodyear IT620T, która spełnia wymagania operatorów nowej generacji telehandlerów”– powiedział Janusz Krupa, menedżer opon ciężarowych, rolniczych i przemysłowych w Goodyear Dunlop Tires Polska.

źródło: farmer.pl