Kluczem do sukcesu opon Maxi Traction jest podwyższony indeks nośności, dzięki któremu opony są zdolne wytrzymać obciążenie zbiornikiem ziarna o pojemności nawet do 12,5 tys. l.

Mocne i zaprojektowane na nowo karkasy umożliwiają przenoszenie większych ładunków bez konieczności zmniejszania prędkości pracy. Nowy karkas charakteryzuje się wyższym stopniem ugięcia, który zapewnia lepsze prowadzenie. Jednocześnie gwarantuje większą powierzchnię styku opony z podłożem, a przez to mniejszy nacisk na glebę. Dla rolnika oznacza to przede wszystkim mniejszą ingerencję w górną warstwę gleby i w efekcie wyższe plony.

- Model Maxi Traction najlepiej nadaje się do cyklicznych prac polowych. Przy wyższym ciśnieniu powietrza w oponie można uzyskać nawet o 70 proc. większą nośność cykliczną na polu w porównaniu do normalnej nośności maksymalnej tego modelu. To zdecydowanie podnosi wydajność prac rolniczych - mówi Marek Drewniak, dyrektor ds. sprzedaży opon użytkowych Bridgestone Polska.

Opony Firestone Maxi Traction są dostępne zarówno na rynku wyposażenia oryginalnego, jak i na rynku wyposażenia i części zamiennych.