Na miejsce inwestycji wybrany został Mielec, dynamicznie rozwijające się miasto w województwie podkarpackim.

Fabryka, dzięki zaawansowaniu technologicznemu, jest przygotowana, aby dostarczać wysokiej jakości produkty, spełniające wymagania rynku europejskiego. Produkowane w niej będą kosiarki i ridery. Zgodnie z założeniami, wielkość produkcji w 2011 roku osiągnie poziom 80 000 produktów.

- Fabryka ma powierzchnię 25.000 m². Po dokładnych rozważaniach nad wieloma wariantami lokalizacji inwestycji wybrano Mielec, ze względu na jego strategiczne położenie w Centralnej Europie, szybko rozwijającą się infrastrukturę oraz doświadczoną kadrę pracowniczą – powiedziała Maria Wallin, menedżer mieleckiej fabryki.

- Nasza fabryka należy do jednych z najnowocześniejszych na świecie, zapewniając płynny, wydajny i elastyczny proces produkcji. Jest to możliwe dzięki zarządzaniu produkcją zgodnie z napływającymi zleceniami. Koncepcja ta pozwala na dobry przepływ komponentów, jednocześnie ograniczając obecność zbędnych części w magazynie – dodała Maria Wallin.

Firma Husqvarna rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce od ponad 20 lat. Obecnie jest to jeden z głównych rynków w Europie. Na terenie kraju rozlokowane są specjalne punkty dilerskie (punkty sprzedaży) połączone z punktami serwisowymi. Sieć dystrybucji liczy już ponad 400 takich punktów.