Jedną z uwag wyrażanych przez profesjonalistów z branży HoReCa oraz firm świadczących usługi czystościowe był postulat zmiany kolorystyki urządzeń Kärcher, który umożliwiłby prowadzenie prac czyszczących bez skupiania uwagi postronnych osób na, przyciągającym oko, żółtym kolorze urządzeń, gdyż właśnie w tych branżach szczególnie zalecane jest, by nie szczegółowy przebieg prac, ale dopiero ich satysfakcjonujący efekt był widoczny.

Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, firma podjęła decyzję o zmianie kolorystyki urządzeń grupy Professional z żółtej na grafit - ciemną połyskującą odmianę szarości.

Dzięki wprowadzeniu nowej kolorystyki urządzeń Professional, firma Kärcher dopełniła wizualnie, tworząc nowy schemat kolorów, pozycjonowania trzech grup urządzeń do zastosowań profesjonalnych. Od tej pory, wszystkie urządzenia z grupy Commercial (urzadzenia wysokociśnieniowe) będą wyróżniały się kolorem żółtym. Wszystkie urządzenia przemysłowe przyjmą kolor szary. Natomiast urządzenia z grupy Professional, czyli przede wszystkim zamiatarki i szorowarki Kärcher, zgodnie z oczekiwaniami rynku, dostępne będą w nowej wersji kolorystycznej, czyli w kolorze grafitowym.

Ważną cechą koloru grafitowego jest jego mniejsza wrażliwość na zabrudzenia, co gwarantuje zadbany wygląd urządzenia nawet przy ich stosowaniu w ciężkich warunkach pracy. System przypisania kolorów pozwoli na bezbłędne rozpoznanie przeznaczenia urządzenia.
Wszystkie elementy panelu obsługowego urządzeń Professional, mają wyróżniającą na tle ciemnej szarości lub czerni kolorystykę: żółtą – dla elementów istotnych w procesie czyszczenia a jasnoszarą dla elementów obsługowych i serwisowych Kontrast pomiędzy grafitem obudowy, a żółtym i zielonym kolorem elementów na panelu obsługowym, sprawia, że obsługa urządzenia staje się prostsza.

Źródło: farmer.pl/ Kärcher