Rozwiązania zostały opracowane przez własny dział Research&Development we współpracy z Topcon Precision Agriculture. Systemy Agrosky posiadają szereg innowacyjnych, zintegrowanych rozwiązań, działających w oparciu o koncepcję rozwiązań modułowych. Dzięki temu można je wykorzystać w sterowaniu wieloma różnymi maszynami: ciągnikami, kombajnami itp.

Ciągniki i kombajny wyposażone w system Agrosky mogą wykonywać równoległe przejazdy po torach które są liniami prostymi oraz krzywymi, bez ryzyka nakładania lub pozostawiania pustych przejazdów, także w trakcie pracy w górzystym terenie lub przy pracy w gęstej mgle.

Podczas pracy operator może w pełni koncentrować się na kontrolowaniu działania osprzętu, bez konieczności sterowania ciągnikiem jadącym po zaprogramowanym wcześniej torze jazdy. Po wprowadzeniu danych dotyczących szerokości osprzętu, system Agrosky opracowuje sekwencje przejazdów i przedstawia wizualizację na ekranie iMonitora, tak aby można prawidłowo ustawić ciągnik na początku toru jazdy. W przypadku trybu automatycznego kierowania, ciągnik będzie samodzielnie poruszał się po wyznaczonym torze jazdy.

System Agrosky wykorzystuje sygnały wysyłane przez sieć 45 satelit GPS, GLONASS oraz GALILEO, dzięki którym dokładność wskazań może wynosić do 30 cm, także w przypadku korekcji D-GPS (bez opłat dodatkowych). Rozwiązanie to jest efektywniejsze od systemu korzystającego tylko z sieci GPS.

Jeśli wymagana jest większa dokładność, istnieje możliwość skorzystania z korekcji błędu A-GPS, gwarantującej wskazania o dokładności około 10 cm. Możliwe jest też wykorzystanie systemu korekcji błędu RTK ze stacją bazową, dający dokładność rzędu 2 cm.

System Agrosky jest oferowany w specjalnych zestawach montażowych dla wszystkich modeli ciągników SAME DEUTZ-FAHR z silnikami o mocy powyżej 60KM.

Nowe produkty Agrosky będą dostępne w sieci sprzedaży SAME DEUTZ-FAHR od wiosny przyszłego roku.