W konkursie na Maszynę Rolniczą Roku 2012, organizowanym przez Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, tytuły najlepszych produktów są nadawane w dwóch kategoriach: maszyny krajowej i zagranicznej. Wśród maszyn wyprodukowanych w Polsce, statuetka powędrowała do firmy Zakład Metalowy Agromasz Janusz Gruszczewski z Mrągowa za ładowacz czołowy Ł-106A.

Urządzenie o maksymalnym udźwigu 1650 kg, charakteryzuje się możliwością podłączenia przewodów hydraulicznych bezpośrednio do pompy układu hydraulicznego ciągnika i zamontowanie dodatkowego joysticka do sterowania. Dzięki temu zewnętrzne szybkozłącza hydrauliczne pozostają wolne i można je w pełni wykorzystać do pracy z innym agregatowanym sprzętem.

Pozostałe wyróżniające cechy to m.in. amortyzacja z akumulatorami hydraulicznymi poprawiająca komfort przewozu materiałów, multizłącze umożliwiające szybkie podłączenie wszystkich sekcji hydrauliki oraz system łatwego podłączania osprzętu.

Ładowacz Ł-106A z hydraulikstą 3-sekcyjną sterowaną joystickiem kosztuje 19864 zł. Ten sam ładowacz wyposażony w najczęściej używany osprzęt, tj. czerpak do materiałów sypkich L-2 m, chwytak do kiszonki typu krokodyl L-1,5 m oraz chwytak do bel owijanych folią (1,2 m, 2 cyl.) kosztuje 29151 zł. Na życzenie klienta, za dowolny kolor trzeba dopłacić 369 zł (ceny brutto).