System składa się z adaptera do zbiornika i adaptera do kanistra. Adapter zbiornikowy znajdujący się po stronie narzędzia posiada doprowadzenie wody do płukania. Adapter do kanistra przykręcany jest do kanistra przy pomocy nakrętki złączkowej. Złącze zabezpieczone jest uchwytem i dopiero przez jego obrót rozpoczyna się opróżnianie.

Kąt obrotu uchwytu reguluje bezstopniowo wielkość otworu a tym samym prędkość opróżniania. Po napełnieniu zbiornika pożądaną ilością płynu opróżnianie zostaje zakończone przez obrót uchwytu w prawo i automatyczną blokadę tłoka zamykającego.

Jeśli kanister został całkowicie opróżniony, to można natychmiast rozpocząć jego czyszczenie przez doprowadzenie wody do płukania. Płyn z płukania również odprowadzany jest do zbiornika. W ten sposób kanister bez żadnych dalszych działań może być natychmiast przekazany do utylizacji, a oczyszczony adapter kanistra można przeznaczyć do ponownego użytku.

Innowacyjne rozwiązanie zostało nagrodzone srebrnym medalem targów Agritechnica 2013, które odbędą się w dniach 10-16 listopada w Hanowerze.