- Rynek maszyn rolniczych, w tym przede wszystkim ciągników, od kilku lat rozwija się bardzo dynamicznie. To zapewne efekt środków z Unii Europejskiej oraz procesu konsolidacji gospodarstw rolnych – chcemy być na nim aktywni. Choćby dlatego, że rolnictwo to rynek wielu produktów. Od olejów silnikowych i hydraulicznych, po smary – podkreśla Jacek Matracki. Od dnia przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej do rolników trafiło z różnych funduszy ponad 100 mld zł.

- Analizujemy zachodzące zmiany. Bez nich trudno byłoby w ogóle myśleć o rozwoju sprzedaży – wyjaśnia Matracki. Dlatego dla nowoczesnych maszyn opracowano produkty Premium AGROL PLUS o najwyższej jakości: olej silnikowy AGROL MOTO PLUS 15W40, oleje wielofunkcyjne typu STOU: AGROL STOU PLUS 10W30 oraz AGROL STOU PLUS 10W40.

Najnowsza linia wielofunkcyjnych produktów AGROL PLUS przeznaczona jest do najnowszej konstrukcji silników oraz układów przeniesienia napędu i mocy w ciągnikach i maszynach rolniczych intensywnie eksploatowanych. Oba oleje AGROL STOU PLUS otrzymały certyfikat niemieckiego producenta przekładni – ZF.

Lotos Oil wchodzi w skład grupy kapitałowej Lotos i zajmuje się produkcją i dystrybucją olejów smarnych, bazowych oraz przemysłowych, a także smarów. Od wielu lat firma jest liderem na rynku olejów silnikowych w Polsce. Sztandarowym produktem firmy jest rodzina olejów silnikowych Lotos.

Drugą marką olejową kierowaną do użytkowników profesjonalnych jest rodzina olejów TURDUS. Spółka oferuje też gamę ultranowoczesnych olejów silnikowych LOTOS QUAZAR. Całość procesów produkcyjnych objęta jest Systemem Zarządzania, Jakością, ISO 9001: 2000. Lotos Oil posiada też certyfikat systemu zarządzania, zgodny z wymaganiami systemu AQAP 2110.

W 2008 r. spółka podpisała umowę o strategicznym partnerstwie z firmą LUBRIZOL w dziedzinie technologii dodatków smarnych. Lotos Oil jest członkiem Association Technique de L'Industrie Européene des Lubrifiants. Stowarzyszenie to zrzesza najważniejszych producentów i sprzedawców olejów silnikowych w Europie. Spółka uczestniczy również w pracach ELGI: European Lubricating Grease Institute.