Nowa opona jest wyjątkowo wytrzymała dzięki metalowym opasaniom pod bieżnikiem. Inżynierowie Michelin zmienili także wygląd bieżnika i barku opony, tak aby chronić oponę przed uszkodzeniami powodowanymi jazdą po ściernisku – czyli przebiciem (łodygi kukurydzy) lub też szybszym zużywaniem (soja i słonecznik).

Aby zwiększyć nośność opony i jej wytrzymałość, Michelin zastosował metalowe opasania wewnątrz opony. Ta technologia sprawia, że opona jest bardziej odporna na zmęczenie materiału wywołane przez ciężkie ładunki, co pomaga zwiększyć produktywność i ograniczyć koszty operacyjne. Jednocześnie zmniejsza to ryzyko przestoju maszyny, spowodowanego przez uszkodzenie lub zniszczenie opony.

Nowa opona 800/70R32 MICHELIN MegaXBib jest bardziej odporna na uszkodzenia. Aby rozwiązać ten problem inżynierowie Michelin zmienili bieżnik i barki opony. Opona Michelin MegaXBib stała się bardziej odporna na zniszczenia poprzez zmienienie kąta i kształtu bieżnika i wzmocnieniu barków nową, unikatową strukturą.

Premiera opony 800/70R32 MICHELIN MegaXBib, której dopuszczalne obciążenie wynosi 181 A8/B, ma pomóc rolnikom w zwiększaniu produkcyjności i zmniejszaniu kosztów w gospodarstwie.

Źródło: farmer.pl/Michelin