Wprowadzając nowe produkty do swojej oferty niemiecki producent rozszerza ją i jak zapewnia czyni największą w Europie w zakresie różnorodności oferowanych terminali. Oba nowe narzędzia opracowane są w oparciu o koncepcję App&Go. Koncepcja ta obejmuje wiele różnych aplikacji, które użytkownik systemu może pobrać i zainstalować na swoim terminalu - co pozwala na ich dostosowanie do obsługi różnych maszyn rolniczych pracujących na magistrali Isobus.

Touch800 i Track-Guide III oparte są na tym samym - dotykowym systemie sterowania z 8-calowym ekranem. W zakresie monitorów dotykowych Müller-Elektronik koncentruje się na technologii pojemnościowych sensorów dotykowych. Jest to technologia droższa od technologii rezystancyjnej (stosowanej np. w tańszych - dotykowych radiach samochodowych). Ale tu ekran pokryty jest szklaną szybą (w technologii rezystancyjnej jest to plastik), co ze względu na wyższą odporność na uszkodzenia predysponuje go do stosowania w rolnictwie.

W zależności od potrzeb na monitorze terminala mogą być wyświetlane informacje w dwóch oknach (głównym i tzw. oknie nagłówka). Pozwala to na obsługę jednocześnie kilku narzędzi i maszyn pracujących w oparciu o system Isobus (np. siewnik do kukurydzy z dodatkowym podsiewaczem do nawozów).

Poza tym nowy terminal Touch800 może współpracować z systemem Multi Section-Control. Układ współpracujący z odbiornikiem GPS może sterować pracą maszyn uwzględniając ich położenie GPS i wyłączając ich poszczególne sekcje - np. wysiewające przy pokrywaniu się przejazdów roboczych dla nowoczesnych siewników czy poszczególne rozpylacze cieczy w opryskiwaczach polowych.