Po radialnej oponie Michelin XMCL, Power CL jest drugą oponą Michelin wybraną na oryginalne wyposażenie maszyn produkowanych przez JCB.

Power CL jest oponą rolniczo-przemysłową o konstrukcji diagonalnej opracowaną specjalnie dla koparko-ładowarek, kompaktowych ładowarek kołowych i ładowarek teleskopowych.

Opona posiada odporny na uszkodzenia bieżnik z masywnymi klockami ułożonymi blisko siebie w centralnej części czoła opony celem minimalizacji ryzyka przebicia. Dzięki odpowiednio dobranej mieszance gumy, bieżnik jest odporny na uszkodzenia podczas użytkowania na agresywnym podłożu.

Dodatkowo odporność opony na przebicia i uszkodzenia zwiększają diagonalna konstrukcja karkasu oraz rodzaj i ilość warstw opasania Power CL.

Kąt ułożenia warstw opasania znakomicie chroni i usztywnia bok opony, zapewniając lepszą stabilność podłużną i poprzeczną – cechy szczególnie pożądane w ładowarkach teleskopowych pracujących z maksymalnym wysięgiem ramienia.

Michelin Power CL jest dostępna w 11 rozmiarach: od 280/80 - 18 TL do 420/80 - 30 TL. Gama opon Power CL jest jedną z pięciu, które składają się na ofertę Michelin Compact Line. Opony z tej linii są przeznaczone do maszyn budowlanych, rolniczych oraz wykorzystywanych do prac ziemnych, inżynierii lądowej i w drogownictwie.

Źródło: farmer.pl/Hill & Knowlton Poland Sp. z o.o.