Opony Bridgestone są przeznaczone dla maszyn segmentu premium, a więc będą spełniały wymagania największych pojazdów i maszyn rolniczych. Pierwsze produkty z nowej linii można było zobaczyć podczas listopadowych targów Agritechnica w Hanowerze. Do sprzedaży opony mają trafić w drugiej połowie roku.

Nowa linia produktów będzie uzupełnieniem istniejącej rodziny opon rolniczych Firestone, mającej ugruntowaną pozycję na rynku europejskim. Rozmiary i standardy produktów obydwu marek nie będą się dublowały. - Bridgestone i Firestone różnią się zaletami i cechami. Oferowane wspólnie w ramach podejścia opartego na wielu markach, zapewnią optymalne rozwiązania rolnikom we wszystkich segmentach - powiedział Lothar Schmitt, dyrektor działu opon rolniczych i "off road" Bridgestone na Europe.

Bridgestone jest największym na świecie producentem opon i gumy. Obecna w ponad 150 krajach firma Bridgestone wytwarza opony do praktycznie każdego rodzaju pojazdów - od samochodów osobowych przez ciężarowe, autobusy, pojazdy budowlane i górnicze, samoloty, motocykle, aż po maszyny przemysłowe i rolnicze.

Misja Bridgestone po raz pierwszy została sformułowana przez założyciela firmy, Shojiro Ishibashiego, w 1931 roku: „służyć społeczeństwu produktami najwyższej jakości". Jak przekonują przedstawiciele firmy, naturalnym rezultatem podjętego zobowiązania jest produkcja najwyższej jakości opon rolniczych, które pomagają podnosić wydajność, jednocześnie chroniąc uprawy i cenną górną warstwę gleby.