Opona 1250/50 R32 przeznaczona jest do montażu na osiach przyczep przeładowczych i dużych kombajnów rolniczych. Swoją premierę w Polsce miała również opona Mitas Very High Flexion (VF) przeznaczona do opryskiwaczy w rozmiarze polowych i występująca w rozmiarze 380/90R46.

O tym jak ważny dla czeskiego producenta opon jest polski rynek świadczyć może m.in. to, że to właśnie na nim odbyła się światowa premiera opon. Nie tak dawno powstała również strona internetowa w polskiej wersji językowej, na której rolnicy znajdą wszystkie najważniejsze informacje na temat oferty producenta.

- Polski rynek jest dla Mitasa kluczowy. Biorąc pod uwagę liczbę opon jakie zostały sprzedane w 2013 roku okazał się także najbardziej znaczący. Mitas eksportuje opony do ponad 110 krajów świata - mówi Jaroslav Čechura, dyrektor generalny Mitasa.

- W Polsce sprzedajemy obecnie kompletny asortyment wytwarzanych przez nas produktów. W skład asortymentu wchodzi 1100 rodzajów opon. Są to przede wszystkim opony rolnicze, przemysłowe oraz przeznaczone do motocykli - dodaje Čechura.