O tym, że personalizowane opony to strzał w dziesiątkę niech świadczy fakt, że firma Tyre-gigant Trelleborg, ze względu na setki zapytań już rozpoczęła zapisy. Zainteresowanie produktem jest tak duże, że przez pierwsze tygodnie firma nie wyrobi się z terminową produkcją opon. Na personalizowane opony trzeba będzie czekać przynajmniej kilka tygodni. Wszystko wskazuje na to, że ruch w interesie będzie jeszcze większy, kiedy oficjalnie zostanie uruchomiony serwis internetowy - YourTire. Za pomocą specjalnego konfiguratora będzie można w nim nie tylko nazwać swoje opony, ale i przygotować na nich swój własny logotyp.

Jak można przeczytać na stronie internetowej Tyre Gigant- „To pierwszy taki projekt z oponami rolniczymi na świecie”. 

Komentując nową usługę Maurizio Buonopane, kierownik ds. Rozwoju biznesu w Trelleborg Wheel Systems, wyjaśnił, że firma oferuje tę nową usługę "w oparciu o wymagania i potrzeby klientów. Zainteresowanie jest ogromne. Szczególnie wśród dilerów maszyn i firm rolniczych, które w ten unikalny sposób chcą zwrócić uwagę klientów". Jak przyznaje przedstawiciel firmy, personalizacja jest wartością dodaną, jednak klienci i tak wybierają opony Tyre-gigant ze względu na świetną jakość i wytrzymałość.

Opony oraz serwis internetowy po raz pierwszy zostaną zaprezentowane podczas targów Agritechnica 2017 w Hannowerze.

To nie koniec nowości producenta opon. Na Targach SIMA w Paryżu Trelleborg nawiązał współpracę z Fendtem. Wspólnie zamierzają uruchomić pokładowy system pompowania opon. Będzie on polegał na automatycznym dostosowywaniu ciśnienia w kołach w zależności od ich obciążenia.