Sieć Grene w Polsce obejmuje już 96 sklepów. A do końca roku zostaną otwarte kolejne dwa punkty: w Sokołowie Podlaskim woj. mazowieckie i w Bolesławicach k. Słupska woj. pomorskie. W 2013 r. firma planuje otwarcie kolejnych 12-15 sklepów.

- W naszej gminie brakowało takiego sklepu. Wcześniej nie prowadziłem tego typu działalności, ale mam rolnicze wykształcenie - mówi Piotr Kamiński, właściciel sklepu w Polichnej. - Wszystko przebiegło bardzo sprawnie, bez problemów. Jestem zadowolony z przebiegu adaptacji budynku i procedur z tym związanych. Od razu odbyliśmy szkolenia, firma przywiozła towar i wyposażenie - dodaje.

Nowe sklepy Grene powstają w oparciu o system franczyzowy, który został uruchomiony w ubiegłym roku. Dzięki szerokiemu wsparciu franczyzodawcy - kompleksowemu zestawowi narzędzi organizacyjnych, marketingowych i handlowych, nowa placówka może być uruchomiona bardzo szybko. Właściciel sklepu może korzystać ze szkoleń wstępnych i bieżących, bezpośredniej pomocy w budowie i organizacji sklepu oraz jego ułożeniu, konfiguracji i przygotowaniu do otwarcia, a także sfinansowaniu i przeprowadzenia marketingowej kampanii otwarcia nowego sklepu.

Zakres wsparcia został teraz poszerzony o nowe obszary, które mają pozwolić niedoświadczonym w branży przedsiębiorcom uruchomić działalność w tej perspektywicznej branży. W związku z tym Grene zmienia również warunki oferty franczyzowej - od 1 stycznia 2013 r. wstępna opłata licencyjna będzie wynosiła 20 tys. zł. netto (obecnie jest to 10 tys. zł.). Dlatego firma zachęca do podjęcia działań związanych z otworzeniem sklepu i podpisaniem umowy jeszcze przed końcem roku.

Kompendium informacji o systemie franczyzowym GRENE można znaleźć w prospekcie informacyjnym na stronie firmy Grene.