- Webparts współpracuje obecnie z duńskimi dealerami maszyn rolniczych, jednak w przyszłości firma planuje również współpracę z polskimi dealerami - poinformował Rasmus Thing, Dyrektor Zarządzający w Webparts.

Aby wyszukać daną część poprzez Webparts należy znać jej unikalny numer. Baza Webparts zawiera 567 tysięcy unikalnych numerów części maszyn, w tym np. 26 tys. numerów marki John Deere, 55 tys. marki New Holland, 26 tys. Claas, 22 tys. Massey Ferguson, czy 27 tys. marki Case IH. W sumie platforma umożliwia dostęp do 7,250,000 części zamiennych w całej Danii, w tym do maszyn które nie są już produkowane.

W przypadku gdy nie znamy numeru danej części, na stronie dostępne są szczegółowe katalogi wielu marek maszyn rolniczych, co umożliwia odnalezienie danej części.

Po wprowadzeniu numeru poszukiwanej przez nas części, Webparts sprawdza magazyny w całej Danii. Ceny są dyktowane przez dealerów, którzy posiadają dane części zamienne, a ta sama część może różnić się w cenie u rożnych dystrybutorów. Wyszukiwarka Webparts znajdzie dla nas część w cenie najkorzystniejszej wśród wszystkich dealerów, uwzględniając również dostępne przeceny. Serwis umożliwia także porównanie cen części oryginalnych z cenami ich zamienników.

W podanej przez Webparts cenie uwzględnione zostaną także koszty transportu z Danii - Webparts ma umowę z firmą kurierską w zakresie odbioru i dostawy towaru.

Jeśli zdecydujemy się na zakup części poprzez Webparts, serwis automatycznie wysyła zamówienie do wybranego dealera, a dana część powinna dotrzeć do nas w ciągu kilku dni.

Płatność dokonywana jest za pomocą zwykłej karty płatniczej, lub w systemie Pay Pal na konto polskie oraz w polskiej walucie.

Aby korzystać z serwisu należy utworzyć konto, które jednocześnie będzie przechowywało informacje na temat dokonanych transakcji i daje możliwość kontaktu z dystrybutorem w przypadku reklamacji, czy zwrotów.

Platforma dostępna jest już w polskiej wersji językowej, także w wersji mobilnej.