Plan produkcyjny, zgodnie z zapotrzebowaniem rynku lokalnego, obejmuje zarówno opony diagonalne, jak i radialne, nową linię radialnych opon agro-industrialnych oraz zupełnie nową linię MAXIMO: drugą linię opon radialnych do ciągników, w pełni konstruowaną przez Trelleborga.

- Projekt ten jest ważnym krokiem naprzód w tworzeniu wartości dodanej dla naszych klientów oraz we wzmacnianiu wiodącej pozycji naszej marki jako specjalisty w rozwiązaniach dla rolnictwa – mówi Paolo Pompei, prezes Działu Opon Rolniczych i Leśnych w Trelleborg Wheel Systems.

– Azja ma duży potencjał w rozwoju mechanizacji rolnictwa. Na przykład: dziś tylko 41 proc. prac rolniczych w Chinach jest zmechanizowanych, a jest tam łącznie 122 mln hektarów gruntów rolnych. Dla porównania: w całej zachodniej Europie jest 75 milionów hektarów. Przejęcie fabryki w Xingtai daje nam ogromną szansę do przyczynienia się naszą specjalistyczną wiedzą w zakresie rolnictwa do znacznego wzrostu poziomu mechanizacji oraz produktywności lokalnych gospodarstw rolnych - dodaje.

Dzięki wiedzy know-how w dziedzinie rolnictwa, program obejmować będzie również wprowadzenie drugiej linii opon radialnych MAXIMO – nowej linii opon radialnych dla traktorów o mocy 40–140 KM.

 - Nowa linia produktów MAXIMO ma wzmocnić również pozycję Trelleborga na dojrzałych rynkach, takich jak w Europie, przez zapewnienie dostępu do szerszej gamy wysokiej jakości produktów zróżnicowanych cenowo – wyjaśnia Paolo Pompei.

Trelleborg Wheel Systems zaprezentował ostatnie nowości dotyczące strategii i rozwoju firmy podczas targów SIMA 2011, które miały miejsce od 20 do 24 lutego w Paryżu.