Listę europejskich dostawców z ceną około 195 zł za zestaw naprawczy do Ursusa C360 lub C330 otwiera Zetor.

W niemal identycznej cenie dostępny jest również zestaw znany starszym mechanikom. Mowa o elementach z logiem ZSM Chełmno. Kiedyś ten producent miał prawo oznaczania swoich produktów logiem Ursusa. Aktualnie firma w dalszym ciągu zajmuje się produkcją i dystrybucją części zamiennych do ciągników Ursus, jednak robi to pod własnym logiem.

W ZSM Chełmno znajduje się również drugi zestaw, którego cena waha się w okolicy 420 zł. W jego skład wchodzą te same elementy i dodatkowo gorzycki tłok. Mowa tu o elemencie powstającym na terenie zakładu w Gorzycach należącego do amerykańskiego koncernu Federal Modul. Jest to ten sam zakład, który jako WSK Gorzyce, dostarczał podzespoły na pierwszy montaż ciągników Ursus.

Najwyższa w zestawieniu cena zestawu wynika przede wszystkim z tego, że w gorzyckiej fabryce produkowane są tłoki głównie dla większych odbiorców. Produkcja elementów do ciągników Ursus prowadzona jest seriami, przez co cechuje się większymi kosztami. W tym konkretnym przypadku ponad połowa ceny zestawu dotyczy samego tłoka.

Na kolejnych miejscach w naszym zestawieniu znajdują się zestawy Ursus oraz Mahle. Oba zestawy dostępne są już od kilku lat i z reguły cieszą się bardzo dobrą opinią mechaników i użytkowników ciągników po remontach.

W oficjalnym stanowisku firmy Ursus czytamy, że elementy wchodzące w skład zestawu produkowane są na terenie kraju. Nie wiemy natomiast w jakich zakładach one powstają.

W przypadku zestawu Mahle, mówimy przede wszystkim o znanych tulejach, które w krotoszyńskiej fabryce powstawały już od kilkudziesięciu lat i również trafiały na fabryczny montaż ciągników. Cena wspomnianych zestawów w zależności od konkretnego sklepu waha się w zakresie 195-220 zł.

Przeczytaj też o innych producentach części do ciągników Ursus C360 i C330.