- Obecnie Agroma złożyła wniosek do KRS w sprawie przekształcenia w spółkę akcyjną. Chcemy złożyć dokument informacyjny gdy tylko otrzymamy decyzję o przekształceniu, tak by zadebiutować jeszcze w styczniu 2010 .Wejście na giełdę będzie bardzo ważną chwilą w życiu naszej firmy. Na rynku pokażemy, że nasz biznes ma mocne podstawy i ogromne perspektywy rozwoju – mówi Piotr Staszewski, prezes zarządu Agroma sp. z o.o.

Agroma jest obecnie największą polską firmą handlowo-produkcyjną działającą na rynku narzędzi i wyposażenia do pielęgnacji ogrodu, części zamiennych oraz elektronarzędzi. W jej ofercie czołowe miejsca zajmują traktorki, kosiarki spalinowe, kosy spalinowe, pilarki, kosiarki elektryczne i części zamienne do maszyn i urządzeń. Produkty Agromy są dostępne w około 500-et punktach sprzedaży (sklepy wielkopowierzchniowe, sieć dealerska, sprzedaż internetowa).

Jak informuje prezes Staszewski strategia rozwoju firmy zakłada w 2010 roku miedzy innymi poszerzenie wachlarza produktów sprzedawanych pod marką Agroma (do 80 proc. oferty), dokończenie modernizacji i rozbudowy hal magazynowych oraz wykończenie budynku biurowego.

Źródło: farmer.pl