- Na wagi najazdowe decyduje się coraz więcej gospodarstw, szczególnie tych większych. Zwózka płodów z pola, sprawdzenie wagi materiału przed sprzedaż - sposobów na wykorzystanie wag jest wiele - mówi Daniel Oziomek z firmy Kersh. Firma Kersh to polski producent wag z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wagi najazdowe (przejazdowe) można kupić w kilku rodzajach: stalowe, stalowo-betonowe i betonowe. Wagi betonowe są nieco tańsze.

W zależności od potrzeb i rodzaju podłoża, urządzenia mogą być ustawiane na podłożu stanowiąc kilkunastocentymetrowej wysokości najazd, bądź można je zagłębić- wtedy najazd będzie płaski.

Koszt stalowej wagi 10-tonowej z oferty Kersh o wymiarach 6x2,5m to 14 tys. zł netto. W cenę wchodzi również transport i montaż oraz legalizacja i podstawowy wyświetlacz zewnętrzny z tarowaniem i podziałką co 5 kg. Wyświetlacze mogą być jednak różne, np. dodatkowo z pamięcią pomiarów czy możliwością wydruku.

Wśród innego rodzaju wag rolniczy często kupują inwentarzowe i pomostowe (niewielkie w kształcie kwadratu), na których na przykład ważą big bagi ale też zwierzęta.