Zdaniem ekspertów, rośnie znaczenie ciągników o większych indeksach nośności i lepszym przeniesieniu momentu obrotowego silnika na podłoże. Opona MICHELIN AxioBib została opracowana do ciągników o dużej mocy w celu maksymalnego przeniesienia mocy uciągu przy ciśnieniu niższym niż w standardowych oponach o tym profilu.

Opony z technologią MICHELIN Ultraflex mają o 20 proc. większy indeks nośności bez konieczności zwiększania ciśnienia lub zwiększania wymiarów opony. Dla przykładu, przy obciążeniu 6500 kg opona pracuje ciśnieniem powietrza o około 0,8 bara niższym od ciśnienia stosowanego w standardowych oponach przy tym samym obciążeniu. Oznacza to, że ciężkie prace rolne, takie jak orka, głęboszowanie lub rozluźnianie gleby mają na nią mniejszy negatywny wpływ, co z kolei przekłada się na zwiększenie plonów.

Możliwość stosowania niższego ciśnienia to także większy komfort podczas pracy. AxioBib charakteryzuje się nawet do 40 proc. niższym poziomem wibracji i hałasu na zakrętach na drodze i może być użytkowana na drogach z prędkością nawet 65 km/h.

Źródło: farmer.pl/Michelin