Decyzję o rozbudowie podjęto w połowie maja 2012 roku, a prace rozpoczęły się prawie tego samego dnia. Seryjna produkcja silników rozpoczęła się w niecały rok później, czyli na początku marca 2013 roku. W tej chwili produkcja idzie już pełną parą.

Powierzchnia całego zakładu to 9200 m2, z czego 6600 m2 znajduje się pod dachem. W nowej fabryce produkowane są 6- i 7-cylindrowe rzędowe oraz jednostki 12-cylindrowe o pojemnościach 8,4; 9,8 oraz 16,8 litra o mocach od 300 do 700 KM. Dwuzmianowy system pracy umożliwia wyprodukowanie 8000 silników rocznie, natomiast całkowita zdolność produkcyjna zakładów w Linnavuori sięga teraz 50.000 jednostek napędowych rocznie.

Większość silników budowanych w nowym zakładzie znajduje zastosowanie w ciągnikach rolniczych, kombajnach AGCO i innych urządzeniach. Ponadto są również stosowane przez innych producentów maszyn. Fińskie jednostki napędowe są wykorzystywane agregatach pompowych, generatorach prądu oraz w zastosowaniach morskich. Fabryka nie produkuje jednak silników do samochodów ciężarowych lub autobusów, skupiając się na specyficznych wymaganiach maszyn terenowych.

Fińska fabryka ciągników Valtra w Suolahti tradycyjnie stosuje wyłącznie silniki produkowane przez fabrykę AGCO Power. Dawniej była ona znana jako Sisu Diesel.