Wysoka nośność, długi okres eksploatacji i świetna przyczepność - to najważniejsze zalety, które mają charakteryzować opony Performer Row Crop. Dzięki nim mają być one tańsze w utrzymaniu i zapewnić maksymalną wydajność.


Opryskiwacze - podobnie jak inne maszyny rolnicze - stają się coraz bardziej wydajnymi i wszechstronnymi pojazdami o większej mocy, rozmiarach i masie.

„Zadaniem dla nas było dopasowanie opon w taki sposób, by były w stanie udźwignąć większe obciążenie. Wzmocniony karkas i stalowe opasanie opon Performer Row Crop umożliwiają przewożenie cięższych zbiorników i transportowanie ich z dużą prędkością przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa i wygody, podnosząc tym samym wydajność oprysków" - przekonują przedstawiciele producenta opon.

Charakterystyczną cechą produkcji opon jest opatentowana technologia Dual Angle Lug. Dzięki większej powierzchni styku z podłożem, technologia Dual Angle Lug zapewnia wyższą o około 4 proc. przyczepność niż w przypadku opon standardowych.

Ponadto, wzór bieżnika wykonany w tej technologii ma ulegać łatwemu samooczyszczaniu, zapobiegając przyleganiu błota do opon i w mniejszym stopniu ugniatać glebę. Szybkie poruszanie się po drodze gwarantuje wysoki indeks prędkości i dobrą sterowność.

Wraz z nowymi oponami do upraw rzędowych marka Firestone wprowadza także logo „Field Care", które umieszczone jest na ścianie bocznej opony i symbolizuje znaczenie środowiska oraz technologii, w które producent inwestuje

- Firestone koncentruje się na rozwiązaniach, które pozwalają rolnikom pracować wydajniej i w sposób bardziej zrównoważony. Zgodnie z tą filozofią nowe opony Performer Row Crop zostały opracowane, by zapewnić maksymalną wydajność na polu i na drodze za sprawą dużej nośności i wysokiego indeksu prędkości. Dzięki temu rolnicy mogą korzystać z dużych zbiorników i zaoszczędzić czas niezbędny na opryski - mówi Harald Van Ooteghem, Senior Manager Marketing Planning, Bridgestone Europe.

Opony Firestone Performer Row Crop są już dostępne w kilku rozmiarach, zarówno jako oryginalne wyposażenie, jak i na rynku części zamiennych.