Autor: Husqvarna

Aeracja, siew, nawożenie czy koszenie to tylko niewielka część czynności, które należy wykonać na dużych, ogrodowych terenach zielonych. Zakup wielu różnych urządzeń do prac ogrodniczych wiąże się z wydatkami i problemem jego przechowywania. Dlatego dobrym rozwiązaniem mogą być urządzenia wielozadaniowe – traktory ogrodowe.

- Mnogość zastosowań kosiarek samobieżnych marki Husqvarna jest imponująca. Mogą one służyć użytkownikowi przez cały rok, dzięki zastosowaniu osprzętu takiego jak m.in. przyczepa, lemiesz do odśnieżania, szczotka, brona czy siewnik. Praca zawodowych ogrodników, właścicieli dużych posesji lub różnego rodzaju przedsiębiorstw staje się lżejsza, szybsza, a przede wszystkim  bardziej wydajna – mówi Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Traktory Husqvarny przeznaczone są na tereny średnio i wielko powierzchniowych. Solidne materiały użyte do ich produkcji pozwalają na pracę w każdych warunkach: błota, nierówności terenu, ujemnej temperatury, czy opadów śniegu. Możliwy jest również wybór sposobu koszenia - wyrzut boczny, zbieranie do kosza lub rozdrabnianie, które zamienia trawę w naturalny nawóz.
A ofercie dostępne są następujące typy urządzeń:

  • Husqvarna LTH 126: Wydajny traktor o niewielkich rozmiarach z wyrzutem bocznym. Komfortowo zaprojektowana konstrukcja. Duża zwrotność dzięki kompaktowym rozmiarom oraz hydrostatycznej skrzyni biegów sterowanej za pomocą pedałów. Możliwość dołączenia nakładki BioClip.
  • Husqvarna LT 126: Traktor z wyrzutem bocznym o niewielkich rozmiarach. Przemyślana konstrukcja i ergonomia. Traktorem można łatwo manewrować nawet w ciasnych przestrzeniach, a do jego przechowania nie jest potrzebne dużo miejsca. Możliwość dołączenia nakładki BioClip®.
  • Husqvarna GTH260: Potężny traktor z bocznym wyrzutem trawy, idealnie nadaje się do pracy w dużych ogrodach. Posiada szeroką obudowę, mocną i ergonomiczną konstrukcję oraz dwucylindrowy silnik Kohler smarowany ciśnieniowo. Hydrostatyczna skrzynia biegów, w której sterowanie odbywa się przy pomocy pedałów. Blokada obrotów umożliwia wygodną jazdę ze stałą prędkością, a duże tylne koła dodatkowo sprawiają, że jedzie się bardziej płynnie.
  • Husqvarna CTH220 Twin: Atutem tej kosiarki jest mocna konstrukcja. Posiada dwucylindrowy silnik Kohler smarowany ciśnieniowo. Wydajne zbieranie oraz wygodne, szybkie opróżnianie pojemnika ze skoszonej trawy sprawiają, że model ten idealnie nadaje się do wymagających prac w dużych ogrodach. Płynna jazda dzięki hydrostatycznej skrzyni biegów, z prędkością i kierunkiem jazdy wybieranymi za pomocą dźwigni na błotniku.

Źródło: farmer.pl