Podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami, firma Husqvarna po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała niezbyt popularne produkty, jakimi są dmuchawy do liści. Urządzenia wyprodukowano w oparciu o najnowsze technologie, przez co są wydajne i łatwe w użytkowaniu.

W trosce o użytkownika w urządzeniach zastosowano kilka istotnych udogodnień, na przykład wygodne szelki, bas biodrowy i usztywnianą część przylegającą do pleców, tak jak w profesjonalnych plecakach turystycznych. Dmuchawy mają również system redukujący drgania LowVib, oraz regulowane ergonomiczne uchwyty. W maszynach zastosowano oszczędne, charakteryzujące się niskim poziomem zanieczyszczeń silniki E-Tech II i X-Torq.

Do ręcznych dmuchaw należą urządzenia serii 125 B, charakteryzujące się małą masą (4,4 kg) i łatwością użytkowania. Warto dodać, że model 125 BVx ma również w komplecie zestaw do odkurzania, którym można „zmiecione” liście zassać do worka. Dodatkowym wyposażeniem jest zestaw rur (o łącznej długości 3 m) do czyszczenia rynien dachowych.