Tegoroczna zima obfitowała w śnieg. Warto wiedzieć, że każde 5 cm śniegu po roztopieniu to nawet 10 litrów wody na metr kwadratowy. Zmarźnięta ziemia nie jest jeszcze w stanie wchłonąć tak dużych ilości wody i często spływa do piwnic.

- …Warto przygotować się tej wiosny, bardziej niż w ostatnich latach, do wypompowywania wód z pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, ponieważ ilości zalegającego śniegu na ulicach, podwórkach, ogrodach oraz polach, po tegorocznej zimie, stanowią potencjalne zagrożenie dla naszych domostw – mówi Jarosław Soboń, ekspert marki Gardena.

Prostym sposobem na wodę, zalegającą w pomieszczeniach po roztopach, jest wypompowanie jej poza pomieszczenie. Rozwiązaniem najskuteczniejszym jest zastosowanie do tego celu odpowiedniej pompy. Użycie tych maszyn jest wyjątkowo łatwe.

Gardena posiada w swoim asortymencie specjalne pompy zanurzeniowe do przepompowywania i wypompowywania zanieczyszczonej wody, które mogą być z powodzeniem wykorzystane w okresie roztopów.
Pompy podzielono na trzy kategorie. Oto przykłady pomp z każdej grupy:

  • Classic pompa do brudnej wody 6000
    Poręczna, wytrzymała pompa przeznaczona do wypompowywania i przepompowywania zanieczyszczonej wody. Dzięki zainstalowanemu w pompie specjalnemu uchwytowi posiada ona proste przełączenie na ciągły tryb pracy. Aż 10 metrom kabla pozwala na wykorzystanie tego urządzenia do dodatkowych zastosowań np. jest odpowiednia do opróżniania basenów czy oczek wodnych.
  • Comfort pompa do brudnej wody 8500 aquasensor
    Poręczna, wytrzymała pompa do wypompowywania i przepompowywania zanieczyszczonej wody. Dzięki funkcji aquasensor pozawala automatycznie włączyć pompę przy niskim poziomie wody 65 mm i wypompować wodę do ustawionego wcześniej poziomu. Pompa pracuje cicho. Zainstalowany silnik kondensatorowy, pomimo częstej pracy w środowisku mokrym i brudnym nie wymaga przeglądów okresowych.
  • Premium pompa do brudnej wody 20000 inox
    Wyjątkowo mocna i  wytrzymała pompa dzięki obudowie ze stali szlachetnej. Do wszechstronnego zastosowania przy przepompowywaniu i wypompowywaniu wody brudnej, o średnicy ziarna zanieczyszczeń do 38 mm. Odporny na ścieranie wirnik zapewnia długi okres eksploatacji. Podczas pracy silnik pompy jest pod kontrolą zainstalowanego wyłącznika termicznego, który chroni go przed przeciążeniem      i ewentualnym spaleniem podczas pracy.

Pompy są pomocne także w usuwaniu skutków innych zjawisk atmosferycznych np. podczas ulewnych deszczy z łatwością usuniemy zalegającą na tarasie wodę, czy wodę, która dostała się do pomieszczeń takich jak piwnice, garaże. Gdy pomieszczenie gospodarcze w wyniku awarii hydroforu, czy pękniętej rury uległo zalaniu, bez trudu osuszymy je przy użyciu pomp Gardena.

Sugerowane ceny detaliczne:
Pompa do brudnej wody 20000 inox – 731 zł
Pompa do brudnej wody 8500 aquasensor – 513 zł

źródło:farmer.pl