Husqvarna T435 jest pierwszą pilarką służącą do pielęgnacji drzew, która spełnia europejskie wymagania środowiskowe dla maszyn tego typu. Mniejsza waga i potężny silnik, który emituje o 69 proc. mniej zanieczyszczeń od innych urządzeń tego rodzaju, czynią tę pilarkę łatwiejszą w użyciu oraz przyjazną środowisku.

- Istnieje duże zapotrzebowanie na produkty, które są przyjazne środowisku i jednocześnie bardzo funkcjonalne. Nowa pilarka Husqvarna T435 jest idealna do pielęgnacji trudno dostępnych miejsc, jak np.: korony drzew. Dzięki opracowaniu tej pilarki Husqvarna udowadnia, że możliwe jest stworzenie potężnej i jednocześnie przyjaznej środowisku maszyny– powiedział Pan Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

T435 jest pierwszą pilarką do pielęgnacji koron drzew wyposażoną w dwa uchwyty zaciskowe, zamiast jednego. Dzięki temu użytkownik może przypiąć pilarkę do uprzęży (szelek) w sposób najbardziej mu odpowiadający i zająć się innymi obowiązkami.

Pilarki przeznaczone do pracy w koronach drzew nie podlegają jeszcze europejskim restrykcjom ochrony środowiska. Jednak Husqvarna, jako firma ograniczająca szkodliwy wpływ na przyrodę, zdecydowała się na zastosowanie rozwiązań redukujących wydzielanie gazów spalinowych także w tym modelu. Pomimo tego, T435 posiada mocniejszy silnik niż jej odpowiedniki, emisja spalin została zredukowana nawet do 69 proc. w porównaniu do wcześniejszego modelu 334T.

Pilarka ta jest wyposażona w system Smart Start, dzięki czemu łatwiej ją uruchomić. Wystarczy tylko kilka pociągnięć, aby maszyna wystartowała. Przełącznik automatycznego powrotu zapewnia gotowość uruchomienia. Uchwyt startu posiada wyprofilowanie na palce, czego często brakuje konkurencyjnym pilarkom z tego samego segmentu rynku.

Pilarki do pielęgnacji drzew są z reguły projektowane z dwoma korkami wlewu umieszczonymi obok siebie, przez często dochodzi do pomyłek. W T435 Husqvarna oddzieliła te wlewy, montując je po obu stronach urządzenia.

Chwytak łańcucha można wymienić osobno, a napinacz łańcucha jest umiejscowiony z boku urządzenia, dzięki czemu użytkownik uniknie skaleczeń lub poparzeń.

Dla lepszego komfortu pracy środek ciężkości w T435 znajduje się blisko uchwytu pilarki, co czyni ją łatwiejszą w kontroli i manewrowaniu. Urządzenie zostało także wyposażone w system LowVib redukujący wibracje. Co więcej, pilarka nie ma ostrych krawędzi, przez co może być swobodnie używana blisko ciała.

Źródło: farmer.pl