Mimo że branża maszynowa w sektorze rolniczym odczuwa spadki zainteresowania zakupem nowych maszyn (nie tylko w Polsce), pierwszy dzień targów SIMA w Paryżu przyciągnął rzesze zainteresowanych. Jest wielu wystawców (około 1700) prezentujących swoją ofertę i szereg nowości. Niemniej w porównaniu do imprez sprzed 2 czy 4 lat jest ich nieco mniej, a prezentacje nie są tak efektowne jak dawniej.

Widać za to, że duży nacisk producenci maszyn kładą na precyzję pracy. W trudnych czasach poszukuje się elementów, które pozwolą jeszcze bardziej wykorzystać sprzęt i zaoszczędzić na środkach produkcji. Stąd też duży postęp w rozwiązaniach rolnictwa precyzyjnego oraz telemetrii. Pojawiają się coraz częściej pomysły maszyn, mogących pracować autonomicznie, czego przykładem jest koncept ciągnika Magnum firmy Case IH.

Targi SIMA w Paryżu to jedna z największych światowych wystaw sprzętu rolniczego. Nie mogło więc tam zabraknąć ekipy Farmera. Będziemy dla Was na bieżąco relacjonować najciekawsze wydarzenia i prezentować nowinki ze świata techniki, a tych na paryskich targach nie brakuje.

Impreza odbywa się w cyklu dwuletnim. W tym roku targi zorganizowano w dniach 26 II - 2 III.