Przedsiębiorstwo Solis Polska będące przedstawicielem firmy International Tractors Limited (Sonalica), która produkuje ciągniki marki Solis od roku 1995, wprowadza na rynek nowy model. Maszyna jest na chwilę obecną największym produktem z indyjskiej fabryki, w której rocznie produkuje się około 80 tys. ciągników i może być skonfigurowana z napędem na dwa (2WD) lub na cztery koła (4WD). 

Solis 90 jest wyposażony w 4-cylindrową jednostkę napędową ITL o pojemności 4 l. Silnik generuje 89 KM przy 2200 i dysponuje momentem obrotowym 375 Nm osiąganym przy 1500 obr./min. Jednostka jest wyposażona w układ common rail (Bosch) oraz turbosprężarkę.

Dodatkowo w ciągniku znajdziemy układ recyrkulacji spalin eEGR, a także katalizatory utleniające: DOC (do utleniania tlenków węgla i węglowodorów) i POC (do oksydacji sadzy).

W ciągniku zamontowano skrzynię napędową Carraro 12x12, z rewersem mechanicznym. W opcji możliwe jest zastosowanie przekładni z biegami pełzającymi i prędkością maksymalną 40 km/h (standardowo jest to 34,4 km/h).

Sercem układu hydraulicznego modelu Solis 90 jest pompa o wydatku 50 l/min. Tylny TUZ ciągnika jest obsługiwany mechanicznie i standardowo może unieść  2,5 t (z opcjonalnym siłownikiem wspomagającym do 3 t).

- Jest duża szansa, że Solis 90 wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jego cena z kabiną montowaną fabrycznie i klimatyzacją automatyczną powinna wynosić około 138 tys. zł brutto – mówi Radosław Galiński z firmy Solis Polska.  

Firma Solis Polska nie wyklucza, że wkrótce na nasz rynek trafią pierwsze modele większych ciągników. Maszyny będą bazowały na modelu 90, jednak ich moc będzie wynosiła nawet 110 KM.