S-Turn umożliwia automatyczne wykonywanie ciągnikiem skrętów na uwrociu oraz jak zapewnia producent: precyzyjny i perfekcyjny przejazd do kolejnej ścieżki technologicznej bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony operatora.
W funkcji S-Turn można wprowadzać indywidualne ustawienia: obsługuje ona zarówno zaczepiane, jak i ciągnione narzędzia. Operator może w niej ustawiać takie parametry jak szerokość uwrocia, kształt wykonywanego zakrętu lub moment rozpoczęcia wykonywania nawrotu.
S-Turn będzie dostępny w pierwszej połowie roku 2017. Korzystanie z funkcji S-Turn wymaga wykupienia kodu aktywacyjnego, który można również wykorzystać we wszystkich stosowanych systemach S-Guide z monitorem S-Tech 700.
Steyr postarał się również o zmniejszenie ryzyka omyłek przy liczeniu ścieżek. Jak twierdzi austriacki producent, tego rodzaju błędy wyeliminowano dzięki wprowadzeniu do monitora S-Tech 700 trójwymiarowych map pola. Utworzone lub przyszłe ścieżki technologiczne są oznakowane kolorystycznie. Udoskonalone zarządzanie ścieżkami technologicznymi umożliwia jednoczesne korzystanie z funkcji omijania ścieżek oraz innymi funkcjami sterowania ścieżkami technologicznymi.
Dotychczas układy automatycznego prowadzenia zaokrąglały narożniki na uwrociu. Wymagało to ręcznej obróbki narożników. Nowa funkcja obróbki narożników umożliwia precyzyjną obróbkę każdego narożnika pola aż do ostatniego centymetra. Stanowi to dużą zaletę, gdyż włączenie narzędzia roboczego w narożniku uwrocia powoduje niezwłoczną aktywację układu prowadzenia. S-Guide ma w ten sposób zapewnić maksymalną precyzję pracy.
Granice pola można teraz importować do układu S-Guide w formacie Shape File. Pliki z danymi w formacie Shape File określające np. ilość wysiewanego ziarna, nawożenie, stosowanie środków ochrony roślin można utworzyć na urządzeniu zewnętrznym i następnie zaimportować do folderu założonego w monitorze S-Tech 700. W praktyce pozwala to uniknąć tworzenia całkowicie nowego pliku za pomocą oprogramowania biurowego, a dzięki temu oszczędzić cenny czas. Import plików w formacie Shape File oraz tworzenie odpowiedniego pliku .cn1 można szybko i prosto wykonywać również w sytuacjach, gdy jeszcze nie utworzono odpowiedniego folderu .cn1.
W przypadku narzędzi kompatybilnych ze standardem ISOBUS można oddzielnie korzystać ze sterowania sekcjami narzędzia „Section Control“ . Ułatwia to użytkownikowi konfigurację i pozwala oszczędzać czas dzięki eliminacji konieczności wykonywania dokumentacji za pomocą sterownika zadań ISOBUS.
Podczas pracy na uwrociu automatyczne sterowanie sekcjami narzędzia roboczego umożliwia oszczędne i efektywne wykorzystanie stosowanych środków. Ostatnia aktualizacja wprowadzona w monitorach S-Tech 700 marki STEYR umożliwia ręczne ustawienie odległości zaczepianego narzędzia od tylnej osi. Pozwala to na precyzyjniejsze tworzenie map.
Złożone operacje wykonywane na uwrociu można zaprogramować w systemie zarządzania jazdą na uwrociu EasyTronic 2 i rozpoczynać ich wykonywanie po naciśnięciu przycisku. Również zawory hydrauliki zewnętrznej można indywidualnie przyporządkować do dźwigni obsługowych oraz dżojstika na podłokietniku.
Komentarze