AFS Connect to rozwiązanie telematyczne, które umożliwia uzyskanie wszystkich najważniejszych danych z maszyny w dowolnym momencie przez Internet. Dzięki temu usługodawcy i rolnicy mają dostęp do danych wszystkich maszyn ze swojej floty, co pozwala optymalizować procesy takie jak np. łańcuch prac podczas żniw i zwiększać wydajność pracy maszyn.

Ponadto system AFS Connect 2.0 obejmuje także funkcje zabezpieczające. Dla przykładu, czujnik ruchu wysyła informacje na skrzynkę e-mailową za każdym razem, gdy ciągnik lub kombajn nie pracuje, ale wciąż się porusza. Z doświadczenia wiadomo, że takie maszyny rolnicze często kradnie się z wykorzystaniem lawet lub przyczep niskopodwoziowych.

Funkcja wykrywania ruchu AFS Connect Motion Detection drobiazgowo odtwarza trasę poruszania się pojazdu od pierwszego wykrycia ruchu, aktualizując jego położenie co 5 minut, jeżeli zmieni się ono po zadziałaniu alarmu.

Kolejny czujnik nadzoruje poziom paliwa w zbiorniku. Gdy tylko ilość oleju napędowego obniży się o ponad pięć procent, następuje automatyczne wysłanie powiadomienia alarmowego.

Aby uzyskać większe bezpieczeństwo pracy, zabezpieczenie ze strony systemu AFS Connect działa również po odłączeniu akumulatora ciągnika. System ma własne, niezależne zasilanie, które umożliwia śledzenie położenia maszyny przez kilka godzin. Dzięki zastosowaniu łącza danych niezależnego od stawek roamingu właściciel może otrzymywać raporty o miejscu przebywania maszyny bez względu na to, w jakim kraju się ona znajduje i bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat roamingowych.

Użytkownicy mogą również wyznaczyć tzw. okresy lub strefy wyłączenia, w których maszyna nie może się poruszać. Jeżeli w tym czasie lub strefie maszyna zacznie się przemieszczać, system wysyła e-mailem powiadomienie alarmowe. Dzięki funkcji Geo-Fence można z góry wyznaczyć strefy, po wjechaniu do których (lub po opuszczeniu których) przez maszyny właściciel otrzyma wiadomość z ostrzeżeniem.

Obecnie dealerzy marki Case IH oferują korzystne ceny za wyposażenie starszych systemów AFS w funkcję telemetryczną w ramach specjalnej kampanii. Modem telemetryczny można zamontować we wszystkich wcześniejszych wersjach systemów AFS. System AFS Connect można również instalować w starszych maszynach Case IH jak i maszynach innych producentów, aby zapewnić sobie możliwość korzystania z podstawowych usług (m.in Motion Detection i Geo-Fence).