Maszyna dostępna jest w 4 wersjach szerokości roboczej- 1,6 m, 1,8 m, 2,2 m oraz 2,7 m, których masa całkowita z wałem wynosi od około 700 kg dla wersji o szerokości 1,6 m do 950 kg dla najszerszej maszyny 2,7 m.

Dużym plusem kompaktowych bron talerzowych jest niskie zapotrzebowanie mocy, które w przypadku maszyn Simply o szerokości 1,6 m producent określa na 40-50 KM, w maszynie 1,8 m jest to przedział o około 10 KM większy a jeśli chodzi o talerzówkę 2,2 m wymagana jest moc od 50 do 70 KM. Największa w gamie talerzówka wymaga natomiast ciągnika dysponującego mocą pomiędzy 70 a 90 KM.

Brony Simply wyposażono w dwa rzędy uzębionych talerzy o średnicy 510 mm, które osadzone są na bezobsługowych piastach. Zabezpieczenie przeciwkamieniowe stanowi natomiast amortyzacja gumowa, która jest bardzo popularnym rozwiązaniem w maszynach tego typu.

W standardowym wyposażeniu maszyn otrzymamy także tylny wał rurowy lub strunowy dobierany w zależności od warunków w jakich będzie pracować brona. Wały odpowiadają również za utrzymanie założonej głębokości roboczej, która jest regulowana za pomocą śrub rzymskich.

Przydatnym dodatkiem przy regulacji głębokości jest skala, dzięki której możemy się zorientować jaką głębokość pracy ustawiliśmy i nie robić tego na przysłowiowe oko.

Pozostając jeszcze w kwestii wyposażenia standardowego należy powiedzieć o automatycznej belce zaczepowej, która ułatwi z pewnością agregowanie maszyny z ciągnikiem. Jeśli natomiast masa maszyn okazała by się niewystarczająca to przydatne będą standardowe kosze na obciążniki.

Jedynymi elementami za które trzeba będzie dodatkowo dopłacić będą ekrany boczne, które ograniczają wyrzucanie ziemi z pasa roboczego na nieobrobioną powierzchnię oraz zgrzebło wyrównujące montowane za wałem, które dodatkowo wyrównuje stalerzową powierzchnię.

W tym miejscu dochodzimy do cen, które prezentują się bardzo atrakcyjnie na tle innych tego typu konstrukcji. Za bronę Simply o szerokości roboczej 1,6 m zapłacimy 7,1 tys. zł ( wszystkie podane kwoty to wartości brutto), talerzówka szerokości 1,8 m to wydatek 7,6 tys. zł, 2,2 m kosztuje 8,3 tys. zł a najszersza maszyna 2,7 m to koszt 9,6 tys. zł.