W działaniach podejmowanych przez TYM-a widać wiele nauk zaczerpniętych od innych koreańskich gigantów zajmujących się produkcją aut osobowych. Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu auta KIA czy Hyundai w ogóle nie wzbudzały ekscytacji i były traktowane trochę jak przedłużenie budżetowej oferty upadłego Daewoo. Obecnie koreańskie samochody bardzo często wygrywają w bezpośrednim starciu z markami europejskimi, zarówno jeżeli chodzi o klienta biznesowego jak i zaskarbienie sobie przychylności klientów indywidualnych. Podobną drogą zdaje się podążać TYM.

Dbałość o detale i solidne komponenty

Zaprezentowany na targach Agrotech model T-1304 to pierwszy egzemplarz w naszym kraju, który zjeździł już niemały kawałek starego kontynentu. Maszyna wyprodukowana w Korei Południowej bazuje na cenionych i solidnych rozwiązaniach jak np. czterocylindrowy silnik TCD Deutz o pojemności 3,5 litra i mocy 127 KM czy sprawdzona skrzynia 32x32 z jednym półbiegiem włączanym pod obciążeniem i elektrohydraulicznym rewersem.

Jakość wykończenia ciągnika, podobnie jak w przypadku dotychczasowych modeli, nie budzi większych zastrzeżeń. Wszystkie elementy są dobrze spasowane, zaś korzystanie z dźwigni czy to skrzyni biegów, czy hydrauliki nie nastręcza większych problemów.

- To, co wyróżnia nowy ciągnik TYM to bardzo bogate wyposażenie standardowe. W modelu T-1304 o mocy 127 KM klient bez konieczności dopłaty otrzymuje między innymi: podnośnik z EHR, pełne przygotowanie pod przedni ładowacz od mocowań przez rozdzielacze, gniazda, na wygodnym dżojstiku kończąc. Samą pracę z ładowaczem ułatwi szyberdach. Również w standardzie znajdziemy klimatyzację, radio, fotel mechaniczny z podłokietnikiem, zaczep przesuwny z belką polową, instalację pneumatyczną jedno i dwuobwodową oraz elektrohydraulicznie załączany WOM - mówi Bartłomiej Gidelski z firmy Hydro-Masz, która jest importerem ciągników TYM.

Ciągnik T-1304 pojawi się w sprzedaży najprawdopodobniej około sierpnia-września 2017 r. O cenach nie można jeszcze powiedzieć zbyt wiele, ale jak dowiedzieliśmy się podczas rozmowy, raczej nie przekroczy ona 200 tys zł. Producent przewiduje gwarancję aż na 5 lat lub 2000 mth.