- Dnia Otwartego nie traktujemy jednak wyłącznie w kategoriach handlowych ale stwarzamy okazję, by rolnicy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami w branży, a także w razie potrzeby, uzyskali od naszych pracowników fachowe informacje, porady i wiedzę nie tylko z zakresu techniki rolniczej, ale też na przykład finansowania jej zakupu. Dodatkowe atrakcje, które staramy się za każdym razem zapewnić mają z kolei zachęcić do przyjazdu do nas całymi rodzinami. Cieszymy się, że rolnicy chętnie do nas zaglądają- powiedziała Karolina Dworakowska-Matuszewska z firmy Agromix.

Wizyta w firmie Agromix była okazją nie tylko do zapoznania się z najnowszymi maszynami, ale również do obejrzenia nowej inwestycji firmy czyli magazynu części zamiennych. Jak podkreślają pracownicy firmy, odpowiednia obsługa serwisowa i posprzedażna jest ważną gałęzią działalności firmy.

- W nowym magazynie znajduje się 175 tys. pozycji, które mogą być szybko dostarczone do rolników. Maszyny i urządzenia są coraz bardziej zaawansowane technologicznie i wymagają specjalistycznej obsługi. Rolnicy coraz rzadziej decydują się na samodzielne ewentualne naprawy. Serwis i magazyn części to wizytówki firmy i traktujemy tę sferę działalności bardzo poważnie i priorytetowo- mówi Grzegorz Kosiński, dyrektor działu handlowego firmy Agromix.

Agromix jest jedną z największych w Polsce firm zajmujących się obsługą techniczną rolnictwa. W ubiegłym roku przedsiębiorstwo sprzedało 1,6 tys. sztuk maszyn i urządzeń rolniczych za 135 mln zł. Znacząca części działalności firmy dotyczy również świadczenia usług rolniczych.