Jubileuszowym egzemplarzem pokazanym na targach był model Apollo 16 premium. Został on pomalowany w narodowe barwy biało-czerwone, co miało podkreślić, że jest to produkt w 100 proc. polskiej firmy. Maszyna była eksponowana w w centralnym miejscu wystawy, dzięki czemu mogła ją zobaczyć większość targowej publiczności.

Rozrzutnik uniwersalny Apollo 16 premium ma ładowność transportową 13 t, ale na poruszając się na polu z prędkością do 15 km/h, może ona wynieść 16 t. Skrzynia ładunkowa ma objętość 16,5 m3.

Producent podkreśla, że w Apollo 16 premium można zamontować dwa rodzaje adapterów o szerokości wynoszącej 2 m: 2-walcowy pionowy sprawdzi się np. przy rozrzucaniu obornika, a 2-walcowy poziomy z tarczami o średnicy 765 mm każda, idealnie rozrzuca np. pomiot kurzy, wapno, kompost i torf.

Każdy rozrzutnik ma standardowo montowaną zasuwę skrzyni ładunkowej. Dla najbardziej wymagających użytkowników oferowana jest waga skrzyni ładunkowej, która pozwala na bieżąco kontrolować ubytek materiału, co umożliwia utrzymywanie stałej dawki rozrzucanego materiału na hektar niezależnie od prędkości jazdy.

Łańcuchowy przenośnik podłogowy napędzany jest silnikiem hydraulicznym, a jego przesuw może być bezstopniowo regulowany z kabiny ciągnika. Jak przekonuje producent, do budowy łańcucha używana jest stal z domieszką manganu, dzięki czemu może on pracować bezawaryjnie przez  długie lata. Z materiałów z najwyższej półki wykonywane są również łopatki adaptera – do ich produkcji wykorzystywana jest stal borowa.

W maszynie zamontowano duże i szerokie koła, które chronią strukturę gleby oraz ułatwią poruszanie się maszyny w ciężkich warunkach glebowych. W transporcie pomaga resorowany wzdłużnie dyszel.

Zaprezentowany na targach Agro Show 2016 rozrzutnik Apollo 16 premium wyposażony był w deflektor dwustronny sterowany hydraulicznie. Dostępne są również deflektory otwierane mechaniczne. Ich zamontowanie na rozrzutniku pozwala zwiększyć szansę na otrzymanie dotacji unijnych w ramach nowego PROW, bo jest to wyposażenie chroniące środowisko, za co przyznawane są dodatkowe punkty.

Co ważne, Apollo 16 premium można również doposażyć w adapter objętościowy, który pozwala wykorzystać rozrzutnik jako przyczepę do zbioru pasz objętościowych np. kukurydzy.