Ursus na podstawie zawartej umowy zakupi podzespoły do produkcji szerokiej gamy ciągników, dedykowanych na rynki eksportowe. Przewidziane umową dostawy towarów rozpoczną się w marcu 2016 r. i będą trwały 6 miesięcy.

Płatność za kupowane podzespoły i części zamienne do ciągników będzie odbywała się poprzez akredytywy, otwierane przez Ursusa na rzecz sprzedawcy. Wartość umowy przekracza 10 proc. kapitałów własnych Ursus S.A.

Jak informują przedstawiciele Ursusa, zarząd od dawna analizował potencjał rozwoju na Bliskim Wschodzie, a udział w ostatniej misji rządowej do Iranu potwierdził możliwości biznesowe w regionie.

- Podpisana dziś umowa na zakup irańskich części to punkt wyjścia do szukania nowych perspektyw na Bliskim Wschodzie. Oferujemy rynkom  pełną gamę naszych produktów: małe i duże ciągniki oraz pełen zakres sprzętu. Na uwagę zasługuje fakt, że poza ciągnikami produkujemy też około 80 modeli maszyn rolniczych: przyczepy, ładowacze czołowe, prasy i owijarki. Jesteśmy gotowi na budowanie partnerstwa w różnych wariantach biznesowych – powiedział Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus S.A.