Zlot rozpoczął się i zakończy tradycyjną paradą motocykli, która przejedzie przez ulice Świdnika. Główna część wydarzenia odbędzie się na lotnisku trawiastym przy ul. Sportowej, gdzie uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę motocykli i aut zabytkowych oraz prezentację koncepcji nowej „wueski”. Wśród motocykli pojawi się także ciągnik Ursus C-380 z rocznika 2017, zaprezentowany w zupełnie zmienionym designie. Ponadto na stoisku Ursus Fan Shop, dostępne będą także najnowsze gadżety z kolekcji Ursus.

– Motocykle WSK, podobnie jak nasze ciągniki, to polskie maszyny z duszą i historią. Nasza marka przetrwała zawirowania historyczne i wyszła na prostą. Motocyklom WSK niestety się to nie udało. Uważamy jednak, że pamięć o dobrych, polskich produktach motoryzacyjnych, które stały się kultowe, powinno się cały czas pielęgnować, dlatego postanowiliśmy wesprzeć to wydarzenie. Tym bardziej, że odbywa się tak blisko Lublina – powiedział Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus SA.

Dodatkowo podczas pierwszego dnia zlotu odbędzie się giełda staroci i części motocyklowych, a także konkursy i konkurencje dla motocyklistów. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w spotkaniach tematycznych z pasjonatami i autorami książek dotyczących motocykla WSK oraz skorzystać z hamowni MOTO, na której sprawdzą osiągi swoich pojazdów. Drugiego dnia uczestnicy zjedzą wspólne śniadanie z regionalnymi przysmakami, obejrzą pokazy Freestyle Motocross i zwiedzą park maszyn.

W poprzednich latach na imprezie występowały lokalne zespoły muzyczne, jednak z okazji
X jubileuszowej edycji zlotu, fani motocykli będą mogli posłuchać na żywo koncertu grupy Dżem. Na scenie wystąpi także zespół MProjekt oraz Coś Tak O. Pakiet zlotowy, który zawiera wejściówki na 2 dni, koszulkę, blachę, pole namiotowe i jedzenie jest do nabycia w cenie 50 zł. Pojedyncza wejściówka na teren zlotu kosztuje 6 zł za dzień.