Ładowarki teleskopowe TL470 AGRI i TL470HF AGRI to wersje Premium modeli TL470 i TL470HF, przeznaczone do użycia w gospodarstwach rolnych. Podobnie jak model TL358+ AGRI, wyposażono je w szereg dodatkowych cech i funkcji zapewniających wyższy komfort i wydajność podczas pracy w tym środowisku.

Jedna z różnic pomiędzy modelami TL470 AGRI i TL470HF AGRI dotyczy wydajności zamontowanej w układzie hydraulicznej pompy. W pierwszym przypadku jest to pompa o wydatku do 100 l/min, w drugim aż do 190 l/min. W praktyce oznacza to, że druga z maszyn cechuje się krótszymi cyklami roboczymi wysięgnika.

Kolejną różnicą jest silnik. Na rynkach objętych normami emisji spalin, ładowarki dostępne są jako maszyny spełniające wymagania Stage IIIB napędzane silnikiem wysokoprężnym Deutz TCD3.6 L4, o mocy 74,4 kW w modelu TL470 oraz mocy 89,5 kW w modelu TL470HF.

Oprócz przekładni umożliwiającej jazdę z prędkością nawet 40 km/h oraz 24-calowych kół, podnośniki teleskopowe TL470 AGRI i TL470HF AGRI w standardzie wyposażone są w: wygodny, amortyzowany fotel Sears i wykończenie kabiny klasy premium (ulepszone wykończenie kierownicy, podłokietnik); falownik wentylatora; okablowanie i złącza elektryczne wysięgnika; zamykany na klucz korek wlewu paliwa; zawór hamulcowy przyczepy; cyklonowy wstępny filtr powietrza; zaczep holowniczy do przyłączenia dyszla; przedni zaczep holowniczy i tylne gniazdo elektryczne; uchwyt na tablicę rejestracyjną pojazdu; alarm cofania; oświetlenie robocze na wysięgniku; lusterko wsteczne; głośnik i konfigurację gotową do montażu radia; wycieraczkę okna dachowego; osłonę przeciwsłoneczną; lampę ostrzegawczą oraz europejską homologację dla ciągników rolniczych.

Wśród możliwych opcji znajduje się m.in. dodatkowa dźwignia rewersu przy kierownicy, system amortyzacji wysięgnika, pomocniczy tylny układ hydrauliczny podwójnego działania, klimatyzacja oraz zapłon z dodatkowym zabezpieczeniem dezaktywowanym za pomocą klawiatury. Dostępny jest również szeroki wybór osprzętu.

Jak zapewniają przedstawiciele producenta, nowe podnośniki teleskopowe zapewniają bardzo łatwy dostęp do filtrów i elementów wymagających okresowej kontroli czy wymiany. Ponadto oferują  wysoki komfort pracy i bardzo dobrą widoczność – również do tyłu maszyny.

Nowe ładowarki Bobcat kierowane dla rolnictwa oferują kilka użytecznych funkcji. Pierwszą z nich jest nowy układ SHS (Smart Handling System) uruchamiany przyciskiem na desce rozdzielczej. Pozwala on operatorowi na łatwe dopasowanie prędkości pracy wysięgnika (podnoszenie, wysuwanie, przechylanie) do wykonywanej pracy, przy użyciu przycisków „+” oraz „-” na joysticku. Ustawienie z szybką reakcją wysięgnika może być stosowane do sprzątania obornika i podobnych materiałów, podczas gdy drugie idealnie nadaje się np. do rozładunku palet z nawozami czy paszą i innych precyzyjnych zadań.

Kolejną standardową dla wszystkich modeli funkcją jest FCS (Fast Connect System), pozwalający na wygodną wymianę osprzętu hydraulicznego dzięki zintegrowanemu systemowi obniżającemu ciśnienie w układzie.