Nowy model wilgotnościomierza to pomniejszona wersja jednego z najlepiej sprzedających się modeli firmy, czyli urządzenia GMM. Tym, co prócz wymiarów odróżnia nowy model od starszego brata jest m. in. podświetlany LED-owy wyświetlacz z regulacją czasu podświetlenia czy też bardziej ergonomiczna i intuicyjna klawiatura obsługowa oraz bogatsze menu.

W standardowym wyposażeniu GMM mini znajdziemy także port mini USB, dzięki któremu ewentualne uaktualnienie oprogramowania po kilku latach nie będzie się wiązać z koniecznością odsyłania urządzenia do serwisu. Dzięki temu rozwiązaniu oprogramowanie będzie można pobrać ze strony producenta i własnoręcznie zaktualizować wilgotnościomierz.

Producent przewidział w bazowej wersji urządzenia możliwość pomiaru wilgotności 30 najpopularniejszych gatunków zbóż, strączkowych, traw i nasion oleistych. Jednak na tym nie kończą się możliwości, gdyż w pamięci zakodowanych jest dodatkowych ponad 100 gatunków, które mogą być opcjonalnie odblokowane.

Ponadto dla otrzymywania jak najbardziej wiarygodnych pomiarów urządzenie może wyliczać średnią wilgotność z 2 do maksymalnie 20 pomiarów.

Cenę nowego modelu producent określił na kwotę 1290 zł brutto, co porównując do starszego urządzenia GMM, które kosztuje 1090 zł brutto wydaje się kwotą rozsądną.