Firma Mascar produkuje pełną gamę takich maszyn rolniczych jak: prasy rolujące, owijarki bel, pneumatyczne siewniki do precyzyjnego wysiewu i siewniki mechaniczne. Umowa obejmuje dostawę na wyłączność gamy stałokomorowych pras rolujących przeznaczonych do precyzyjnego belowania, każdego rodzaju zbioru: od siana do słomy. 

Do podpisania umowy doszło w Turynie, 26 maja 2016 r. przez prezesa marki New Holland Agriculture, Carlo Lambro, oraz prezesa firmy Mascar S.p.a., Sante Maschio.

- Ta współpraca jest odpowiedzią na potrzebę sprostania rosnącemu zapotrzebowaniu na jakość, wydajność i niezawodność, w połączeniu z redukcją kosztów pracy i łatwością obsługi. Marka New Holland i Mascar planują przyszłą współpracę w celu rozwoju elementów dostosowanych do indywidualnych potrzeb, zapewniających naszej wszechstronnej gamie pras rolujących dodatkowe korzyści w zakresie wydajności, a także satysfakcję klientów o zróżnicowanych i wysoce specjalistycznych wymogach - powiedział Carlo Lambro

Gama stałokomorowych pras rolujących bardzo dobrze wpisze się w istniejącą ofertę New Holland, zapewniając tym samym jeszcze bogatszy wybór maszyn dostosowanych do potrzeb użytkowników - podają w komunikacie przedstawiciele New Holland.

Nowa seria maszyn wyprodukowanych dla New Hollanda będzie sprzedawane za pośrednictwem autoryzowanej sieci dealerskiej New Holland Agriculture i zostanie przedstawiona szerszej publiczności na listopadowych targach EIMA 2016 w Bolonii we Włoszech.