Okazją do spotkania były trwające właśnie dni otwarte Hew Holland. Od pierwszego lutego do końca marca można zobaczyć, jak powstają maszyny w fabryce w Płocku: od arkusza blachy do gotowego produktu.

Fabryka CNH w Płocku, to dawna Fabryka Maszyn Żniwnych, w których powstawały kombajny Bizon. Dziś płocka fabryka na halach o powierzchni 100 tys. m2 może w ciągu doby wyprodukować 7 kombajnów, 12 pras i 14 hederów. A to wszystko dzięki swojej załodze liczącej niemal półtora tysiąca osób. W planach są dalsze inwestycje, na poczet których zostało dokupionych niemal 200 tys. m2 nowych terenów.

A co można zobaczyć w Płocku? Przede wszystkim to, co stanowi trzon produkcji zakładu, czyli kombajny serii TC oraz prasy, zarówno takie modele jak dobrze znany i ceniony BR6090 jak i najnowsze serii Roll-Belt 150-180.

Podczas zwiedzania mogliśmy zobaczyć także unikalny pokaz możliwości zawieszenia zmodernizowanego górskiego kombajnu Hill Side czy bliższy krajowemu odbiorcy kombajn TC podczas godzinnego testu sprawdzającego na specjalnym stanowisku. O samej wersji Hill Side napiszemy już wrotce.

New Holland ujawnił równie skrawek swoich planów na przyszłość. Dowiedzieliśmy się, że w przypadku maszyn NH nie ma planów wdrażania systemów oczyszczania spalin innych niż stosowany obecnie układ SCR, natomiast inżynierowie z Fiat Powertrain Technologies (dostawcy silników dla maszyn CNH) pracują nad rozwiązaniami bazującymi o zasilanie paliwami gazowymi.

W bliższej przyszłości (do końca roku) ma się zakończyć uruchamianie własnej sieci RTK dla CNH w Polsce i Europie, które przy współpracy z dealerami powstają na terenie całego kraju.

Ostatnią nowością jest program finansowania fabrycznego jaki NH wdraża, aby uatrakcyjnić swoją ofertę i ułatwić rolnikom zakup maszyn.

Dni otwarte organizowane przez firmę New Holland odbywają się już po raz piąty. To ciekawe wydarzenie, które daje możliwość nie tylko dziennikarzom, lecz także wszystkim obecnym i przyszłym klientom firmy poznać ją "od podszewki". Fabrykę można zwiedzić z grupami organizowanymi przez lokalnych dealerów New Holland.