Oficjalna premiera ciągników Utilix i Hortus odbyła się podczas targów Agritechnica w Hanowerze, o czym już pisaliśmy wcześniej, tak jak o nowej stylistyce, która w pierwszej kolejności znalazła zastosowanie w serii Major. Nas jednak zainteresowały zmiany jakie Zetor poczynił w pozostałych modelach.

→ Zetor Major by Pininfarina

- Obok produktów marki Zetor przedstawiliśmy na targach także nową promocję Zetor Polska, czyli możliwość długoterminowego wynajmu ciągników bez konieczności ich zakupu. Akcja promocyjna dotyczy głównie modelu MAJOR 80 oraz wynajmu ładowarek”, dodaje Arkadiusz Fułek, dyrektor Zetor Polska Sp. z o.o.

 Zmiany w ofercie

 W Kielcach odbyła się regionalna premiera, Zetor zaprezentował poszerzoną serię ciągników Proxima, a także model Forterra HSX z przednią osią amortyzowaną, skrzynią biegów ECO40 oraz nowymi elementami bezpieczeństwa, takimi jak lepsze hamulce, czujnik na siedzeniu pasażera, który odłącza przystawkę PTO, kiedy operator podniesie się z siedzenia lub pasy bezpieczeństwa na siedzeniu pasażera, podwójne lusterka – zmiany w zakresie bezpieczeństwa wymuszone zostały nową normą Mother Regulation i objęły całą gamę produktową.

Dodatkowo warto wspomnieć, że nowo wyprodukowane Proximy będą spełniać normę emisji spalin Stage IIIB. Zakres mocy serii rozpocznie model o mocy 80 KM zaś zwieńczeniem będzie Proxima o mocy 120 KM.

- Pierwsze ciągniki z poszerzonej oferty serii Proxima będą dostępne na polskim rynku na przełomie czerwca i lipca. Proximy w tej kategorii emisyjnej, Major w nowej odsłonie, traktory Utilix i Hortus oraz ulepszony model Forterra HSX z resorowaną przednią osią zapewniają klientom większy komfort oraz więcej funkcji, które ułatwiają pracę użytkownikom maszyn, zaznacza Lukáš Krejčíř, dyrektor Działu Finansowego Zetor Tractors a.s.

Zobacz też materiał wideo