Zetor Tractor Show wystartował w kwietniu ubiegłego roku. Organizatorzy przemierzyli podczas ośmiomiesięcznej wyprawy ponad 25,7 tys. km. Pierwszym przystankiem była Irlandia a następnie show odwiedził 12 następnych krajów Europy. Po raz pierwszy impreza gościła w Szwajcarii, a także w Norwegii.

Podsumowując, na 69 przystankach pokazy odwiedziło ponad 15 tys. widzów, a w ciągu całej pięcioletniej historii odwiedzono 302 miejsca w 20 krajach Europy, a na pokazy przybyło ponad 51 tys. widzów.

- Te pokazy to ciekawe przedsięwzięcie umożliwiające nie tylko prezentację szerokiej publiczności marki Zetor oraz nowości produkcyjnych, ale także pozwalające przedstawić naszym obecnym jak i potencjalnym przyszłym klientom, właściwości i jakości naszych maszyn. Mamy kontakt osobisty z uczestnikami imprezy, uzyskujemy od nich bezpośredni sygnał zwrotny, na który możemy od razu zareagować- powiedział o przedsięwzięciu Adam Žert, dyrektor działu sprzedaży i marketingu

Podczas trasy w 2015 r. uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najmocniejszym do tej pory w portfolio marki, 6-cylindrowym ciągnikiem Zetor Crystal. W następnej kolejności przedstawiana była Forterra HD oraz bardzo popularne wśród rolników serie Major i Proxima.

Prezentacja ciągników na polu, oraz możliwość wypróbowania traktorów wraz z oprzyrządowaniem wprost przy pracy, dostępna była w większości z odwiedzonych miejsc. Każdą prezentację uzupełniał także program towarzyszący poświęcony bogatej historii marki Zetor. Razem z najnowszymi ciągnikami podróżował także historyczny model Zetor 25.

W ramach tej ogólnoeuropejskiej trasy przebiegał także konkurs w ramach którego główną nagroda była wycieczka dla dwóch osób do Czech, połączona ze zwiedzaniem zakładu Zetora i wystawy Zetor Gallery. Zasady były proste bo należało odpowiedzieć na pytanie: ile kilometrów wyniesie cała trasa Zetor Tractor Show. Najbliżej poprawnej liczby był irlandzki gospodarz Pat Caroll, który swoim szacunkiem 25,5 tys. km zgarnął główną nagrodę. Kolejne 10 osób otrzymało tablety, które również można było wygrywać w konkursach na poszczególnych przystankach imprezy.

Kolejna, szósta już edycja Zetor Tractor Show odbywać się będzie pod znakiem obchodów 70-lecia marki Zetor. Przystanków będzie mniej niż w ubiegłym roku ale mają być bardziej urozmaicone pod względem organizacyjnym i przede wszystkim mają zachować podstawową idę tych pokazów, czyli możliwość osobistego przetestowania wyrobów firmy.

Obecnie trwają już ostatnie uzgodnienia odnośnie terminów i miejsc w których pojawi się tegoroczny show.